KRUŠNOMAN Duathlon - LONG, 12. 5. 2018 - M/Ž 35 (35-39)

# Name Country Team Prof. team Time Běh 1. depo Kolo 2. depo Běh
1. Slatinský Lukáš (1983) CZE HISPORT Team --- 3:52:22,7 0:20:53,1 (1) 0:00:46 (1) 2:24:05,4 (2) 0:01:04,8 (1) 1:05:33,2 (1)
2. Holub Václav (1983) CZE VELOSPORT VALENTA SCOTT TEAM --- 3:58:51,9 0:21:03,1 (2) 0:01:08,2 (1) 2:23:34,7 (1) 0:01:00,5 (1) 1:12:05,2 (5)
3. Kudrna Zbyněk (1980) CZE Enduraining --- 4:03:17,3 0:21:36,4 (4) 0:01:10,2 (2) 2:29:09,1 (3) 0:01:17,8 (1) 1:10:03,6 (4)
4. Karlík Petr (1982) CZE TriSki klub Márovky - Blansko --- 4:08:00,7 0:22:14,1 (7) 0:01:04,5 (1) 2:33:09,7 (5) 0:01:39,7 (5) 1:09:52,5 (3)
5. Hradecký Jan (1983) CZE TT Příbram, z. s. --- 4:08:43,7 0:21:39,6 (5) 0:00:50,5 (2) 2:32:31,1 (4) 0:01:03,1 (2) 1:12:39,2 (7)
6. Hron Jan (1981) CZE Šumavský triatlon (ŠuTri) --- 4:13:36 0:22:16,1 (8) 0:01:00,5 (3) 2:36:56,2 (7) 0:01:11,5 (2) 1:12:11,4 (6)
7. Galandr Daniel (1979) CZE Individuální --- 4:16:52 0:21:29,4 (3) 0:01:10,5 (5) 2:38:11,9 (8) 0:01:29 (1) 1:14:31 (9)
8. Cibulka Stanislav (1981) CZE IRON STARS BEROUN --- 4:17:53,5 0:23:40,7 (17) 0:01:05,8 (1) 2:34:30,8 (6) 0:01:37,6 (2) 1:16:58,5 (10)
9. Řídký Vladimír (1979) CZE Kosmosbike --- 4:19:11,5 0:22:30,1 (9) 0:01:20 (2) 2:41:05,4 (14) 0:01:11,1 (1) 1:13:04,7 (8)
10. Kohl Otakar (1979) CZE Individuální --- 4:25:40,7 0:23:14,9 (13) 0:01:23,5 (2) 2:50:55,2 (21) 0:01:11,5 (3) 1:08:55,4 (2)
11. Konárek Zdeněk (1982) CZE Šumavský triatlon (ŠuTri) --- 4:26:07,7 0:23:36,6 (15) 0:01:10,3 (3) 2:40:35,1 (13) 0:01:39,6 (4) 1:19:06 (13)
12. Lorenc Erik (1981) CZE Šumavský triatlon (ŠuTri) --- 4:26:17,5 0:22:33,4 (10) 0:01:15,5 (2) 2:38:36,1 (10) 0:01:21,3 (1) 1:22:31 (18)
13. Bican Stanislav (1979) CZE TJ Pacák Praha C --- 4:26:48,2 0:22:47,4 (12) 0:01:21,5 (1) 2:44:15,8 (15) 0:01:22,3 (1) 1:17:01 (11)
14. Karabinoš Tomáš (1983) SVK Café racers --- 4:27:01 0:22:35,1 (11) 0:01:10,3 (4) 2:38:38,9 (11) 0:01:07 (1) 1:23:29,4 (20)
15. Čuchal Petr (1980) CZE MMB Třebenice --- 4:34:22,4 0:23:21,9 (14) 0:01:50,7 (1) 2:39:25,7 (12) 0:02:07,3 (1) 1:27:36,6 (21)
16. Zelený Radek (1981) CZE MST Jihlava --- 4:35:55,3 0:25:09,4 (23) 0:01:22,2 (2) 2:45:08,5 (16) 0:02:20 (4) 1:21:55 (16)
17. Tkáč Daniel (1979) CZE TITAN TRILIFE --- 4:39:34,3 0:24:57,6 (22) 0:01:12,2 (1) 2:52:22,5 (22) 0:01:40,7 (1) 1:19:21 (14)
18. Černý Martin (1983) CZE TRI-MAX MORAVIAMAN Team --- 4:43:23,2 0:24:48,4 (21) 0:01:28,5 (6) 2:38:27,9 (9) 0:01:42,5 (1) 1:36:55,6 (29)
19. Kolář Martin (1980) CZE TriSK ČB --- 4:44:35 0:24:41,1 (20) 0:01:32,2 (3) 2:53:54,7 (23) 0:01:50,6 (1) 1:22:36,2 (19)
20. Sliwka Zenon (1979) CZE Individuální --- 4:49:24,3 0:26:58,4 (31) 0:01:20 (1) 2:46:05,7 (17) 0:01:48,8 (1) 1:33:11,2 (24)
21. Verner Luboš (1979) CZE KUC Bikesport Ustí n.L. --- 4:54:10,3 0:26:43,7 (28) 0:02:05,5 (1) 2:46:12,6 (18) 0:02:04,4 (1) 1:37:04 (31)
22. Sokol Martin (1979) CZE AXON sport team --- 4:55:14,3 0:25:51,2 (25) 0:01:22,5 (1) 2:49:26 (19) 0:01:35,7 (1) 1:36:58,8 (30)
23. Plhoň Patrik (1980) CZE Elite Sport Boskovice --- 4:56:03,4 0:22:11,6 (6) 0:01:34,2 (4) 2:56:13 (24) 0:01:46 (4) 1:34:18,3 (26)
24. Cindr Martin (1983) CZE ROHOZEC AMULET TEAM --- 5:04:12,4 0:26:40,6 (27) 0:01:49 (1) 3:02:32 (25) 0:01:52,3 (2) 1:31:18,4 (23)
25. Růžička Martin (1983) CZE Little Rose Team --- 5:04:17,1 0:25:26,6 (24) 0:01:31,2 (2) 3:13:12,3 (34) 0:02:32,5 (1) 1:21:34,2 (15)
26. Fořt Vítězslav (1983) CZE Kolinecký Nerezák --- 5:04:50,1 0:27:51,7 (35) 0:02:56,7 (2) 2:50:40,6 (20) 0:02:16,9 (3) 1:41:04 (33)
27. Sandecki Mark (1982) USA Biko Adventures --- 5:05:56,8 0:23:37,4 (16) 0:02:51 (1) 3:14:15,5 (37) 0:03:02 (1) 1:22:10,7 (17)
28. Krajča Stanislav (1983) CZE TJ Liga 100 Olomouc --- 5:06:20,6 0:24:14,4 (19) 0:01:21 (3) 3:04:40,4 (26) 0:02:23,8 (5) 1:33:40,8 (25)
29. Dominec Ondřej (1981) CZE Elab --- 5:06:48,8 0:26:48,1 (29) 0:02:54,7 (1) 3:16:50 (39) 0:02:40,6 (1) 1:17:35,2 (12)
30. Mildorf Jiří (1979) CZE BK Louny --- 5:12:31,6 0:28:48,2 (38) 0:01:28 (5) 3:11:37,4 (32) 0:02:04,4 (2) 1:28:33,5 (22)
31. Dudák Zdeněk (1981) CZE TriSK ČB --- 5:17:41,1 0:27:20,1 (33) 0:01:27,7 (4) 3:10:47,7 (31) 0:01:37,6 (3) 1:36:27,8 (27)
32. Oppelt Michal (1983) CZE Krušnoman TT Litvínov --- 5:19:19,5 0:28:14,9 (37) 0:01:17 (3) 3:05:00,5 (27) 0:02:15 (2) 1:42:31,9 (34)
33. ROSENKRANZ David (1981) CZE HRNAP Hrdlív --- 5:19:47,6 0:23:52,6 (18) 0:01:41,5 (1) 3:14:11,9 (36) 0:03:07,6 (2) 1:36:53,8 (28)
34. Immer Tomáš (1980) CZE Krušnoman TT Litvínov --- 5:24:29,9 0:26:57,4 (30) 0:01:47 (1) 3:07:44,5 (29) 0:01:43,6 (2) 1:46:17,3 (38)
35. Cameron Dean (1980) NZL ISP --- 5:25:20,9 0:27:08,1 (32) 0:02:04,2 (1) 3:13:37,7 (35) 0:03:07,4 (1) 1:39:23,3 (32)
36. Dragoun Petr (1979) CZE ACTIVE TOUR CYKLING TEAM --- 5:28:24,2 0:28:01,4 (36) 0:01:24 (3) 3:07:03,5 (28) 0:01:43,8 (3) 1:50:11,4 (39)
37. Otáhal Radim (1983) CZE --- --- 5:28:27,6 0:26:29,9 (26) 0:01:40,2 (1) 3:12:43,1 (33) 0:02:45,4 (3) 1:44:48,8 (35)
38. Marek Jiří (1981) CZE SPONA Teplice --- 5:32:13,6 0:27:26,1 (34) 0:01:30,7 (1) 3:09:47,4 (30) 0:01:51,6 (1) 1:51:37,5 (40)
39. Kolesár Richard (1981) CZE Spartak Žebrák --- 5:37:55,4 0:30:13,1 (40) 0:02:34,2 (1) 3:17:02,8 (40) 0:02:51,3 (1) 1:45:13,8 (36)
40. Opatrný Václav (1983) CZE --- --- 5:38:21,7 0:29:59,9 (39) 0:03:06 (1) 3:15:53,9 (38) 0:03:21,4 (3) 1:46:00,3 (37)
41. Louženský Jan (1983) CZE Šumavský triatlon (ŠuTri) --- 6:08:06,2 0:31:14,4 (41) 0:02:30,2 (2) 3:24:44 (41) 0:02:42,5 (2) 2:06:54,8 (42)
42. Krankus Milan (1980) SVK --- --- 6:26:32 0:32:38,7 (42) 0:02:27,7 (1) 3:41:30,4 (42) 0:04:21,1 (4) 2:05:33,8 (41)
Jiráň Aleš (1983) CZE Here To Win team --- DNF 0:23:12,4 0:01:18,7 2:47:41,6 --- ---
Krohlák Milan (1981) CZE Kosmosbike --- DNF 0:22:28,6 0:01:13 3:34:41,9 0:02:53,4 ---
Čelůstka Jan (1982) CZE KONRAD TOOLS TEAM --- DNS --- --- --- --- ---