Czech Power Ranking - Aquatlon 2019

1. EGE AQUATLON ČESKÉ BUDĚJOVICE 2019, 9. 3. 2019
2. Aquatlon Příbram, 7. 4. 2019
3. Aquatlon Jablonec n. N, 13. 4. 2019
4. Aquatlon Praha 11, 28. 4. 2019
VT Name Team Prof. team # Plavání Běh Total Gap
1. Juránek Lukáš (2002 | CZE) X-team BaNo TRIATLONOVÁ AKADEMIE PLZEŇ 1. 0:04:40.2 (6.) 0:16:05.3 (1.) 0:20:45.5 0:00:00.0 »
1. Tlamka Filip (2002 | CZE) KONRAD TOOLS TEAM --- 2. 0:04:37.9 (5.) 0:16:11.4 (2.) 0:20:49.3 0:00:03.8 »
1. Marek Jakub (2003 | CZE) KONRAD TOOLS TEAM --- 3. 0:04:42.9 (7.) 0:16:52.0 (4.) 0:21:34.9 0:00:49.4 »
1. Marek Jakub (2002 | CZE) Triatlon Plzeň --- 4. 0:04:24.7 (1.) 0:17:27.8 (8.) 0:21:52.5 0:01:07.0 »
1. Pásler Kryštof (2003 | CZE) Loko Trutnov --- 5. 0:04:33.4 (4.) 0:17:28.5 (9.) 0:22:01.9 0:01:16.4 »
1. Škoda Václav (2002 | CZE) AD team --- 6. 0:05:14.6 (14.) 0:16:49.6 (3.) 0:22:04.3 0:01:18.7 »
1. Pluhař David (2003 | CZE) KONRAD TOOLS TEAM --- 7. 0:04:51.0 (9.) 0:17:17.0 (6.) 0:22:08.0 0:01:22.4 »
1. Marek Matěj (2002 | CZE) Triatlon Plzeň --- 8. 0:04:29.7 (3.) 0:17:38.2 (11.) 0:22:08.0 0:01:22.4 »
1. Hladík Oldřich (2002 | CZE) TJ BIŽU JBC --- 9. 0:04:27.7 (2.) 0:17:52.3 (12.) 0:22:20.1 0:01:34.5 »
1. Macháček Michal (2002 | CZE) Triathlon Team Tábor --- 10. 0:05:31.6 (19.) 0:16:52.9 (5.) 0:22:24.6 0:01:39.0 »
2. Kostlán Robert (2003 | CZE) Triathlon Team Tábor --- 11. 0:05:13.0 (13.) 0:17:38.0 (10.) 0:22:51.0 0:02:05.4 »
2. Provod Petr (2002 | CZE) Triatlon Plzeň --- 12. 0:04:58.1 (10.) 0:17:59.9 (13.) 0:22:58.1 0:02:12.5 »
2. Caha Jan (2003 | CZE) TJ Spartak Třebíč --- 13. 0:05:17.6 (16.) 0:18:21.5 (15.) 0:23:39.2 0:02:53.7 »
2. Kalivoda Lukáš (2003 | CZE) TTK Slavia VŠ Plzeň --- 14. 0:04:59.6 (11.) 0:18:41.2 (17.) 0:23:40.9 0:02:55.3 »
2. Vlasák Karel (2002 | CZE) Triatlon Plzeň --- 15. 0:05:07.6 (12.) 0:18:33.9 (16.) 0:23:41.5 0:02:56.0 »
2. Günther Jan (2002 | CZE) Loko Trutnov --- 16. 0:05:50.8 (21.) 0:18:09.2 (14.) 0:24:00.1 0:03:14.6 »
2. VOLECH Matěj (2002 | CZE) --- --- 17. 0:04:46.0 (8.) 0:19:19.1 (18.) 0:24:05.1 0:03:19.6 »
2. Kopecký Vít (2003 | CZE) TJ Sokol Senohraby --- 18. 0:06:44.9 (33.) 0:17:23.8 (7.) 0:24:08.8 0:03:23.2 »
3. Štolba Jakub (2003 | CZE) TJ Sokol Senohraby --- 19. 0:05:15.4 (15.) 0:19:47.4 (22.) 0:25:02.8 0:04:17.3 »
3. Bednář Michal (2002 | CZE) Elab --- 20. 0:05:47.8 (20.) 0:19:36.4 (21.) 0:25:24.3 0:04:38.8 »
3. Krupica Tomáš (2000 | CZE) --- --- 21. 0:06:27.0 (28.) 0:19:32.6 (20.) 0:25:59.7 0:05:14.2 »
3. Kosobud Tomáš (2003 | CZE) --- --- 22. 0:06:57.0 (34.) 0:19:22.0 (19.) 0:26:19.0 0:05:33.4 »
3. Bartovský Tomáš (2003 | CZE) Krušnoman TT Litvínov --- 23. 0:05:54.9 (22.) 0:20:44.0 (26.) 0:26:39.0 0:05:53.4 »
3. Kirsch Radomír (2002 | CZE) Loko Trutnov --- 24. 0:06:05.1 (24.) 0:20:41.5 (25.) 0:26:46.6 0:06:01.1 »
Pražák Tobiáš (2002 | CZE) Loko Trutnov --- 25. 0:05:20.7 (17.) 0:21:42.5 (32.) 0:27:03.2 0:06:17.7 »
Růžička Martin (2003 | CZE) LACHMÁNEK z.s. - Triatlonový oddíl --- 26. 0:06:12.2 (27.) 0:20:53.4 (27.) 0:27:05.6 0:06:20.1 »
Růžička Radek (2003 | CZE) LACHMÁNEK z.s. - Triatlonový oddíl --- 27. 0:06:35.1 (29.) 0:20:37.1 (23.) 0:27:12.2 0:06:26.7 »
Němec Matyáš (2003 | CZE) TCV Jindřichův Hradec --- 28. 0:05:24.0 (18.) 0:21:51.0 (33.) 0:27:15.0 0:06:29.4 »
Fanderlik David (2002 | CZE) Team CykloTrener Mandavan --- 29. 0:06:42.6 (32.) 0:20:39.3 (24.) 0:27:21.9 0:06:36.4 »
Sedlařík David (2003 | CZE) TITAN TRILIFE --- 30. 0:05:59.9 (23.) 0:21:35.9 (28.) 0:27:35.8 0:06:50.3 »
Provod Vojtěch (2003 | CZE) Triatlon Plzeň --- 31. 0:06:05.1 (25.) 0:21:41.5 (31.) 0:27:46.6 0:07:01.1 »
Kýbus Tadeáš (2003 | CZE) --- --- 32. 0:06:36.1 (30.) 0:21:40.6 (30.) 0:28:16.7 0:07:31.2 »
Řimnáč Jakub (2003 | CZE) Hopman Team Žatec --- 33. 0:06:40.8 (31.) 0:21:39.6 (29.) 0:28:20.5 0:07:35.0 »
Koutný Roman (2003 | CZE) TT Příbram, z. s. --- 34. 0:06:09.9 (26.) 0:22:48.9 (34.) 0:28:58.9 0:08:13.3 »
>